Góra Biakło koło Olsztyna

Blog / Październik 2022Góra Biakło

Góra Biakło - wzgórze tuż za granicą administracyjną Olsztyna koło Częstochowy. Góra ma wysokość 340 m n.p.m i z racji wyglądu i podobieństwa nazywana jest "Małym Giewontem". Jest popularnym miejscem dla mieszkańców Częstochowy na weekendowy spacer a także znanym miejscem na uprawianie wspinaczki skałkowej. Góra jest samotnie występującym grzbietem na szczycie którego stoi krzyż upamiętniający pontyfikat Jana Pawła II. Szczyt znajduję się w bezpośrednim sąsiedztwie Gór Sokolich objętych ochroną rezerwatową, które możemy podziwiać w pełnej okazałości.
Piękna panorama z jego szycztu pozwala dojrzeć także nieodległy zamek w Olsztynie, a także przy odpowiedniej przejrzystości powietrza obiekty oddalone o nawet 20 kilometrów takie jak Góry Towarne, Lipówki czy kominy huty w Częstochowie. Góra Biakło najpiękniej prezentuje się w jesiennych barwach gdzie natura w pełnej palecie barw oddaje piękno miejsca.
Dojazd do samego miejsca jest łatwy. Wystarczy z drogi tuż za Olsztynem skręci w leśny parking i wybrać się na krótki spacer.Krzyż upamiętniający 15-lecie pontyfikatu Jana Pawła II


Góra biakło o wschodzie słońcaPanorama na zamek w Olsztynie widziana z góry


Grzbiet góry Biakło w pełnej okazałości
Tagi: #górabiakło #ujęciazdrona #panorama

Close Zoom